14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

Tarih:2018-02-14 / Hit:1090

Biz, tutum yatırım ve yerli malı haftasında annesine kek, poğaça yaptırıp huzur içinde kermese katkıda bulunan çocuklardık.

Bu hale ne ara geldik?

Her yer kalp, herkes sevgililer gününe özel kampanya yapıyor.

Biz zaten hediyeleşmeyi seven bir milletiz. Ama televizyonda ve gazetede hangi gün, kime ne hediye alınması gerektiğini kimse bize söyleyemez!

Sevgililer günü, bünyeye uydurmak için yapılan modifiye uygulamalarla saçmalığa dönüşüyor.

Sevgililer gününe sevgilisiz girip bunalıma girenler, sevgilisiyle çıkıp zıvanadan çıkanlar…

Hepsi birbirine karışmış durumda…

“Sevgililer gününde sevgiline ne alacaksın?” sorusuna maruz kalan kişinin, “Ne sevgilisi abi, evliyim ben!” diye cevap vermesi veya akşam eve gül reçeliyle gelen erkeğin “hem romantik, hem yeniyor” zihniyeti, bu günün kafamızda ne kadar belirsiz olduğunu açıkça gösteriyor.

Gelin kültür emperyalizmine ve kapitalizme karşı bir olalım ve 14 Şubat Sevgililer Gününü protesto edelim.

Sevgiyi ticarete alet eden Valentine'a inat, bugün etkinlik yapmayalım, hediye almayalım.

Sizin sevginiz, sevgiliniz falan kimsenin umurunda değil. Vitrinlere yapıştırılan kalpler sabaha karşı dolara dönüşecek.

Her türlü uyarıya rağmen sevgililer gününü kutlayanları tarih affetmeyecek!

NOT: Son cümle biraz ağır oldu ama arkadaşlardan gelen istekler ağır bir yazı yazmam yönündeydi. Eşinizle yazıyı paylaşırken notu silmeyi unutmayın! Bir de, bu yazıyı kullanarak hediye/yemek/etkinlik olaylarından yırtacak arkadaşlar lütfen benim ismimi vermesinler. Sonra sıkıntı oluyor.

Salih Uyan

Eğitimci Yazar

YORUM YAZ
Son Eklenen Yazılar

İmamı Azam Hazretlerinin Huzurundaki Menderes'den Gelecek Nesillere Müjde

1950-1960 yılları arasında Menderes Hükümetinde Sanayi Bakanı olan Sebati Ataman anlatıyor: Bir Irak ziyaretinde Bağdat’ta İmâm-ı Âzam hazretlerinin türbesini ziy...

Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları

Dünya tarihi bugün şükranla andığımız sayısız kâşif, ilim ve bilim insanının sonsuz fedakarlıklarına sahne oldu. Hayal aleminin sonsuz kapılarını açan bu keşiflerin...

Doğu Türkistan ve İsa Yusuf Alptekin

  7 Kasım 1944'te kurulan "Şarki Türkistan Cumhuriyeti"nin bayrağı aylı yıldızlıdır, sancağında ise Fetih Sure-i celilesinin ilk ayeti yazar. Ekim...