14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

Tarih:2018-02-14 / Hit:1014

Biz, tutum yatırım ve yerli malı haftasında annesine kek, poğaça yaptırıp huzur içinde kermese katkıda bulunan çocuklardık.

Bu hale ne ara geldik?

Her yer kalp, herkes sevgililer gününe özel kampanya yapıyor.

Biz zaten hediyeleşmeyi seven bir milletiz. Ama televizyonda ve gazetede hangi gün, kime ne hediye alınması gerektiğini kimse bize söyleyemez!

Sevgililer günü, bünyeye uydurmak için yapılan modifiye uygulamalarla saçmalığa dönüşüyor.

Sevgililer gününe sevgilisiz girip bunalıma girenler, sevgilisiyle çıkıp zıvanadan çıkanlar…

Hepsi birbirine karışmış durumda…

“Sevgililer gününde sevgiline ne alacaksın?” sorusuna maruz kalan kişinin, “Ne sevgilisi abi, evliyim ben!” diye cevap vermesi veya akşam eve gül reçeliyle gelen erkeğin “hem romantik, hem yeniyor” zihniyeti, bu günün kafamızda ne kadar belirsiz olduğunu açıkça gösteriyor.

Gelin kültür emperyalizmine ve kapitalizme karşı bir olalım ve 14 Şubat Sevgililer Gününü protesto edelim.

Sevgiyi ticarete alet eden Valentine'a inat, bugün etkinlik yapmayalım, hediye almayalım.

Sizin sevginiz, sevgiliniz falan kimsenin umurunda değil. Vitrinlere yapıştırılan kalpler sabaha karşı dolara dönüşecek.

Her türlü uyarıya rağmen sevgililer gününü kutlayanları tarih affetmeyecek!

NOT: Son cümle biraz ağır oldu ama arkadaşlardan gelen istekler ağır bir yazı yazmam yönündeydi. Eşinizle yazıyı paylaşırken notu silmeyi unutmayın! Bir de, bu yazıyı kullanarak hediye/yemek/etkinlik olaylarından yırtacak arkadaşlar lütfen benim ismimi vermesinler. Sonra sıkıntı oluyor.

Salih Uyan

Eğitimci Yazar

YORUM YAZ
Son Eklenen Yazılar

Osmanlı'da Seyyidler Baş Tacıydı

Ramazan ayında idareciler ve amirler, emri altındaki işçinin, memurun, askerin işlerini hafifletirlerdi. Bu sebeple padişah dahi dikkatle, bu veçhile sıkıntı olmama...

İngilizilerin Gasp Ettiği Osmanlı Gemileri

  İngilizlerin Gasp ettiği Osmanlı Gemileri Büyükada ve Heybeliada isimli 2 savaş gemimizi kendimiz ürettik. Bu bana İngilizlere parasını peşin verip de ala...

Resûlullah'ın Sancaktârı Ebû Eyyûb el-Ensârî

Eyüp Sultan "radıyallahü anh"hazretleri, birçok muhârebede sancaktarlık hizmetiile şereflendi. Bu sebeple kendisine "Sancaktâr-ı Resûlullah"...