14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

14 ŞUBAT'I PROTESTO EDİYORUZ

Tarih: 2018-02-14 / Hit: 1135

Biz, tutum yatırım ve yerli malı haftasında annesine kek, poğaça yaptırıp huzur içinde kermese katkıda bulunan çocuklardık.

Bu hale ne ara geldik?

Her yer kalp, herkes sevgililer gününe özel kampanya yapıyor.

Biz zaten hediyeleşmeyi seven bir milletiz. Ama televizyonda ve gazetede hangi gün, kime ne hediye alınması gerektiğini kimse bize söyleyemez!

Sevgililer günü, bünyeye uydurmak için yapılan modifiye uygulamalarla saçmalığa dönüşüyor.

Sevgililer gününe sevgilisiz girip bunalıma girenler, sevgilisiyle çıkıp zıvanadan çıkanlar…

Hepsi birbirine karışmış durumda…

“Sevgililer gününde sevgiline ne alacaksın?” sorusuna maruz kalan kişinin, “Ne sevgilisi abi, evliyim ben!” diye cevap vermesi veya akşam eve gül reçeliyle gelen erkeğin “hem romantik, hem yeniyor” zihniyeti, bu günün kafamızda ne kadar belirsiz olduğunu açıkça gösteriyor.

Gelin kültür emperyalizmine ve kapitalizme karşı bir olalım ve 14 Şubat Sevgililer Gününü protesto edelim.

Sevgiyi ticarete alet eden Valentine'a inat, bugün etkinlik yapmayalım, hediye almayalım.

Sizin sevginiz, sevgiliniz falan kimsenin umurunda değil. Vitrinlere yapıştırılan kalpler sabaha karşı dolara dönüşecek.

Her türlü uyarıya rağmen sevgililer gününü kutlayanları tarih affetmeyecek!

NOT: Son cümle biraz ağır oldu ama arkadaşlardan gelen istekler ağır bir yazı yazmam yönündeydi. Eşinizle yazıyı paylaşırken notu silmeyi unutmayın! Bir de, bu yazıyı kullanarak hediye/yemek/etkinlik olaylarından yırtacak arkadaşlar lütfen benim ismimi vermesinler. Sonra sıkıntı oluyor.

Salih Uyan

Eğitimci Yazar

YORUM YAZ
Son Eklenen Yazılar

Toprak Askerler 22 Asırdır Nöbette

Çin’de yaklaşık 2 bin 200 yıl önce siyasi birliği sağlayan İmparator Çin Şıhuang’ın (MÖ 259-210) imal ettirdiği “Toprak Askerler” (Bingmayong) asırlardır tarihe mey...

Nasreddin Hoca Kimdir?

  Anadolu da yetişen, nükteleriyle meşhûr evliya. Hayâtı hakkındaki rivayetlere göre, 1208 senesinde Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı Hortu köyünde doğmuş...

Einstein'ın Irkçılık Teorisi

Genel görelilik kuramıyla bilim tarihinde çığır açan Yahudi asıllı Avusturyalı fizikçi Albert Einstein'ın 1920'lerin başında çıktığı Uzak Doğu ve Akdeniz seyaha...