Youtube Video

İngiliz Çivisi ve Mehmetçiğin Çarığı

İngiliz Çivisi ve Mehmetçiğin Çarığı

Tarih:2015-07-15 / Hit:10520

İngilizler, Türk askerleri için 1.Dünya savaşında özel ürettikleri zehirli çivilerle savaş suçu işlemiş! Tarihin en korkunç yöntemlerinden biri olan bu çiviler, uçaklar vasıtasıyla cephelere dağıtılmış.

Çanakkale'de zaten ayağında doğru dürüst çarık dahi olmayan binlerce mehmetçik, yukarıdan atıldığı zaman mutlaka bir tarafı dik kalan bu zehirli çivilere basarak kangren olmuş.

Bu çiviler dört taraflı olup,her bir kancasında zehir bulunmaktadır.Ayrıca her ne şekilde atılırsa atılsın,bir kenarı mutlaka ayağa saplanacak şekilde üretilmiştir.

Bu zehirli çiviler yüzünden 12 bin askerin bacağı testereyle kesilmiş ve ateşle dağlanmış olmasına rağmen Mehmetçik savaşmaya devam etmiştir.Soykırımdan dem vuranların gözüne soksak yeridir.Alçaklıklarını yazan tarih lanetleyecek onları.

Çiviler ne şekilde atılırsa atılsın mutlaka ayağa batacak şekilde üretilmiş

 

BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Tarihin her döneminde, Müslümanları ve İslamiyeti zarar verecek her entrikanın altında direkt sahne almasalar da bir İngiliz parmağı mutlaka vardır. Buna Yemende İngilizlere uzun yıllar esir olarak yaşayıp, bir vesileyle tekrar vatanına kavuşan dedem rahmetli Hasan efendi 'İngiliz siyaseti' derdi.

    ersan sazaklıoğlu

    2015-07-15 00:00:00

YORUM YAZ
Son Eklenen Yazılar

Dibekçi Ali Sokağı Çeşmesi suya kavuştu

İstanbul’un hafızası Fatih’te kültürel çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu çalışmaların önemli bir bölümünü de tarihi çeşmelerin ihya edilmesi oluşturmakta. T...

Beylikdüzü e5'te 500 senelik bir köprü

E5'in üzerinde Beylikdüzü Haramidere'de yer alan bu köprünün yanından her gün binlerce araba gelir geçer. Eski İstanbul Rumeli Kervan yolu üzerinde bulunan köprünün...

Abdülhamid Han'ın Tahta Hazırlandığı Mekan Maslak Kasırları

Uzaktan bakıldığında ağaçların arasından zor seçilen, doğa ile baş başa, zarif yapıların bulunduğu bir mekân Maslak Kasırları. Osmanlı Devleti’ne son dönemlerinde 3...